Wyżywienie

Smaczna Chatka to drewniana izba z wyszynkiem. Oferujemy kuchnię domową, nawiązująca do tradycji potraw regionu Gór Świętokrzyskich.   

Kuchnia świętokrzyska łączy w sobie tradycje kultury żydowskiej i chłopskiej regionu świętokrzyskiego. To w dużej mierze produkty ziemniaczane, mączne oraz kasze. Przepisy oparte są na prostych połączeniach i wyrazistych smakach.

W naszych potrawach wykorzystujemy naturalny kalendarz pór roku – gotujemy z tego, co akurat „rośnie”. Dlatego też w maju możemy ugościć Państwa zupą pokrzywową i szczawiową, w czerwcu koktajlem ze świeżych truskawek, a jesienią kremem z dyni czy pierogami z grzybami.

OFERTA ŻYWIENIOWA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH - ŚNIADANIE, OBIAD I KOLACJA LUB OBIADOKOLACJA – jest ustalana indywidualnie i dopasowywana do potrzeb grupy. PONADTO CODZIENNIE SERWUJEMY ŚWIEŻE DOMOWE OBIADY, UTRZYMANE W KLIMACIE KUCHNI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ, CO STANOWI INTERESUJĄCĄ PROPOZYCJĘ DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH.

Obsługujemy gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane.

Posiadamy możliwość organizacji imprez okolicznościowych oraz żywienia zbiorowego dla grup zoorganizowanych. Jednorazowo jesteśmy w stanie obsłużyć grupy do 64 osób.

Zapraszamy na strony internetowe: www.smacznachatka.pl | www.smacznachatka.info.pl

Partnerzy schroniska

Smaczna Chatka Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Hostels Worldwide - Hostelling International E-turysta Pracownia Ceramiki Regionalnej Regioszulki - gadżety regionalne